Dobry podnośnik motocyklowy, czyli jaki?

Smarowanie łańcucha, czyszczenie opon, czy też drobne naprawy w domowym zaciszu to tylko niektóre sytuacje, w których zastosowanie znajdują podnośniki do motocykli. Obecnie producenci zaoferować mogą dwa podstawowe typy tego sprzętu. Który z nich jest lepszym rozwiązaniem? Na co zwrócić uwagę przed kupnem?

Podnośniki motocyklowe

Tak, jak zostało napisane we wstępie, obecnie producenci podnośników do motocykli oferują dwa podstawowe modele. W sprzedaży odnaleźć można stojaki przednie i tylne typu V oraz podnośniki motocyklowe hydrauliczne. Z pewnością zarówno pierwszy, jak i drugi rodzaj podnośnika ma sporo zalet. Na który z nich lepiej postawić?

Dużo zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Zwykłe stojaki typu V sprawdzą się doskonale w przypadku większości motocykli. Jeżeli jednak w garażu znajduje się duży i ciężki motocykl, znacznie lepszym rozwiązaniem będą modele hydrauliczne, które pomimo dużego obciążenia zagwarantują doskonałą stabilizację.

Stojaki V

W przypadku mniejszych motocykli można zdecydować się na stojak V przedni lub tylni. Nie są one tak wytrzymałe i proste w obsłudze jak hydrauliczne, ale sprawdzą się w większości przypadków. Przed kupnem należy jednak zwrócić szczególną uwagę na materiał wykonania stojaka typu V.

Jeżeli sprawdzany model został wykonany z cienkich rurek, których grubość nie przekracza 20 mm, to można wyjść z założenia, że ulegnie on poważnym odkształceniom i nie zagwarantuje odpowiedniej stabilizacji. Dodatkowo stojak raczej nie spełni oczekiwań, jeżeli nie został wykonany z jednolitej, giętej rury.