Jak wybrać buty na motor?

buty motocyklowe

Wybór dobrego obuwia motocyklowego nie jest skomplikowany, chociaż na rynku są dostępne zróżnicowane opcje w wielu różnych odsłonach. Wielu początkujących motocyklistów nie zdaje sobie sprawy z tego, że powinni zainwestować przynajmniej w dwie pary, których będą używać wymiennie w zależności od pogody i panującej na dworze temperatury. Lepiej także nie kupować w ciemno butów nieznanej marki, ponieważ powinny być one dobrze dopasowane i trzymać się sztywno na nodze.

Sezony letni, wiosenny, jesienny

Podstawowe różnice pośród butów na motor polegają na grubości oraz typie materiałów, których użyto do ich produkcji. Podczas ciepłych dni najlepiej sprawdzają się modele wykonane z materiałów typu mesh. Są one nie tylko mocne i doskonale chronią motocyklistę, ale cechuje się także dużą przewiewnością. Podczas wilgotnych i chłodnych dni zdecydowanie lepiej postawić na materiały membranowe, które nie tylko chronią przed ukąszeniami zimna, ale są również wodoodporne.

Zwolennicy jazdy na chopperach lub innych jednośladach zabytkowych zazwyczaj wybierają buty na motor skórzane. W tym przypadku istotna jest grubość skóry oraz to, czy została ona dodatkowo wyposażona w futrówkę.

Rozmiar ma ogromne znaczenie

Kupując profesjonalne buty na motor najlepiej jest sprawdzić oferty sklepów internetowych, jako że te są zazwyczaj tańsze a wybór w tym rozmiarów jest znacznie większy. Letnie powinny być dokładnie dopasowane, żeby po zasznurowaniu nie poruszała się w nich pięta, natomiast w zimowych warto pozostawić kilka milimetrów luzu, żeby możliwe było ubranie cieplejszych skarpet. Dodatkowo cholewa powinna dobrze przylegać do kostek, by móc je prawidłowo chronić i nie obcierać podczas chodzenia.