Pokrowiec na motocykl dopasowany do Twoich potrzeb.

pokrowiec na motocykl

Motocykle to szybkie i silne maszyny, które przykuwają uwagę swoim zadziornym i pięknym wyglądem. Niestety, są to pojazdy, które użytkowane są głównie w sezonie, a większość czasu spędzają w oczekiwaniu na właściwe warunki atmosferyczne. Niewłaściwie zabezpieczony jednoślad narażony jest na intensywne promienie słoneczne, wilgoć i osiadające zanieczyszczenia, które niszczą karoserię i części mechaniczne. Jak wybrać odpowiedni pokrowiec motocyklowy?

Pokrowiec na motocykl – od czego zacząć?

Pokrowce na motocykle produkowane są w różnych rozmiarach. Aby właściwie dobrać pokrowiec, dobrze jest zestawić intuicyjnie wybrany rozmiar z dokładnymi wymiarami motocyklu, uwzględniając też dodatkowe wyposażenie jednośladu (np. zamontowany kufer). Ściągacze powinny umożliwić dokładne dopasowanie pokrowca, tak by w całości zabezpieczał motocykl. Korzystnie postawić na materiał w jasnych odcieniach, co pozwala uniknąć nadmiernego nagrzewania się jednośladu podczas słonecznych dni. Bez względu na to, czy pojazd będzie przechowywany w garażu czy też na zewnątrz, materiał, z którego wykonany jest pokrowiec musi być oddychający, pozwalając na odprowadzanie wilgoci.

Pokrowiec na motocykl do garażu.

Chociaż motor pozostawiony w garażu wydaje się bezpieczny, dobrze dodatkowo zabezpieczyć go cienkim, lekkim i zapewniającym dobrą wentylację pokrowcem. Tak zaparkowany pojazd będzie skutecznie chroniony przed kurzem i drobnymi zarysowaniami. 

Uniwersalne zastosowanie i duże możliwości.

Uniwersalny pokrowiec, którym łatwo i szybko można zabezpieczyć motocykl zarówno w garażu, jak i podczas krótkiego postoju powinien być lekki i gwarantować przyzwoitą ochronę przed zanieczyszczeniami i lekkim deszczem. Dobrze, gdy pokrowiec o takim przeznaczeniu łatwo się składa i zajmuje możliwie niedużo miejsca, by można zawsze mieć go przy sobie.

Bardzo wygodne są specjalne otwory w materiale, umożliwiające zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą za pomocą linki lub łańcucha. Na krótką nieobecność kierowcy, świetnie sprawdzą się pokrowce częściowe, które zabezpieczają tylko kierownicę i siedzisko przed niekorzystną pogodą.

Pokrowiec na zewnątrz – solidna ochrona cały rok.

Pokrowiec na motocykl, który ma zapewnić całoroczną ochronę na zewnątrz, musi być wysokiej jakości i przemyślanej konstrukcji. Konieczny jest gruby, wielowarstwowy materiał, odporny na promieniowanie UV, mróz oraz uszkodzenia mechaniczne. Taki rodzaj zastosowania pokrowca wymaga wodoszczelnej, oddychającej membrany, dzięki której woda nie dostanie się do wnętrza, a wilgoć z środka jest skutecznie odprowadzana na zewnątrz, zapobiegając korozji. Świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie żaroodpornej warstwy w obszarach bezpośredniego kontaktu z silnikiem i tłumikiem, rozgrzanymi bezpośrednio po jeździe.