Jak wybrać dobry wideorejestrator samochodowy?

Jeśliby chcieć wybrać jeden, zdecydowanie najpopularniejszy dodatek kupowany do samochodu, to bez wątpienia byłaby to kamera samochodowa. Pomimo jednak tak dużej popularności takiego wideorejestratora samochodowego, nadal niewiele osób wie, jak świadomie go wybrać, czyli innymi słowy, jakie są jego najważniejsze cechy.

Zadbajmy o jakość nagrania

Zdecydowanie najważniejszą cechą każdego wideorejestratora samochodowego jest to, w jakiej jakości rejestruje on obraz. Jak się okazuje, stosunkowo łatwo można wybrać taki, który będzie cechował się naprawdę doskonałymi właściwościami pod tym względem. Kluczem tu jest bowiem wybranie takiego modelu, który będzie nagrywał z odpowiednio wysoką ilością klatek na sekundę. Przyjmuje się bowiem, że jeśli chodzi o rozdzielczość, to zalecane jest po prostu Full HD, lecz z 60 klatkami na sekundę. Taka konfiguracja zapewni odpowiednią rozdzielczość, lecz przede wszystkim wysoką płynność nagrania.

Zadbajmy o przechowanie danych

Każdy wideorejestrator samochodowy wykonane nagrania przechowuje na karcie pamięci. W sytuacji, gdy skończy się jej pojemność, urządzenie zaczyna kasowanie wcześniejszego pliku i nagrywanie na jego miejsce. Warto z tego powodu wybrać taki model, który będzie w stanie obsługiwać odpowiednio dużą kartę pamięci, aby móc mieć zgromadzoną maksymalnie dużą ilość nagrań. Jest to bardzo ważne, ponieważ często nawet nagrania wykonane kilka dni wcześniej mogą okazać się niezwykle ważne i bardzo cenne. Do takiego urządzenia rzecz jasna trzeba także dokupić odpowiednio dużą kartę pamięci.