Rozmieniarka pieniędzy – remedium na brak bilonu

rozmieniarka pieniędzy

Są sytuacje, w których przydaje się bilon. Przyzwyczajeni do transakcji bezgotówkowych i chętnie płacący kartami debetowymi bądź kredytowymi, Polacy coraz rzadziej posiadają w portfelu różne nominały monet i banknotów. Kiedy pojawia się potrzeba ich użycia, nieocenioną pomocą okazuje się rozmieniarka pieniędzy. Urządzenia takie posiada w swoim asortymencie chociażby marka Eurowash – uznany producent myjni bezdotykowych oraz dodatkowego wyposażenia do nich.

Rozmieniarka pieniędzy – komfort użytkowania

W szerokim asortymencie dostępnych na polskim rynku rozmieniarek pieniędzy znajdują się zarówno urządzenia o nieskomplikowanej konstrukcji i mechanizmie działania, jak i sprzęt bardziej zaawansowany technologicznie. Najprostsze rozmieniarki oferują jedynie funkcję wymiany banknotów na żetony bez opcji wydawania reszty. Natomiast te bardziej złożone mają już taką możliwość, a ponadto wyposażone są w szereg funkcji dodatkowych. Najczęściej rozmieniarki pieniędzy wymieniają banknoty dziesięcio-, dwudziesto- lub pięćdziesięciozłotowe na jeden rodzaj monet, z reguły o nominale 2 złotych. Atut sprzętu stanowi możliwość podłączenia go do komputera punktu usługowego. Przydatna bywa opcja doładowania oraz zakupu kart przedpłaconych.

rozmieniarka pieniędzy

Rozmieniarki pieniędzy – niezbędne wyposażenie wielu branż

Rozmieniarka pieniędzy to sprzęt niezbędny w wielu punktach usługowych, w których wykorzystywany jest bilon. Należą do nich:

  • myjnie samochodowe,
  • automaty do sprzedaży biletów,
  • parkometry.

Dzięki rozmieniarkom pieniędzy klienci korzystający z różnych usług mają możliwość zaopatrzenia się w niezbędne monety o odpowiednim nominale.