Dodatkowe oświetlenie motocykla – Jakie wybrać?

Wstęp – Oświetlenie motocykla
Oświetlenie motocykla to ważna kwestia podczas jego użytkowania. Motocykliści powinni przed każdą wyprawą sprawdzić działanie poszczególnych świateł w swojej maszynie. Warto również pomyśleć o dodatkowym oświetleniu, które będzie lepiej oświetlało nam drogę, a także inni na drodze będą nas lepiej widzieć. Używanie dodatkowego oświetlenia w motocyklu na drodze jest możliwe jedynie w czasie mgły czy też w trudnych warunkach atmosferycznych. W innej sytuacje jest to zabronione. Warto jednak zamontować światła dla większego bezpieczeństwa.

Dodatkowe oświetlenie w motocyklu
Na dodatkowe oświetlenie naszej maszyny możemy wybrać zwykłe lampy halogenowe, które będą dodatkowo oświetlały nam drogę w trudnych warunkach atmosferycznych jak na przykład mgła. Oczywiście nie jest to jedyne rozwiązanie. Na rynku istnieją również inne lampy pozwalające oświetlić przestrzeń na drodze.

Dodatkowe oświetlenie motocykla to także lampy, które są instalowane na specjalnej ramie zwanej gmole. Lampy montowane w tym miejscu nazywane są lightbarami, które są stworzone w technologii LED. Wykorzystują one mniej prądu niż lampy halogenowe. Lampy tego rodzaju prezentują się wyśmienicie podczas każdej wyprawy. Przede wszystkim dodatkowe oświetlenie w naszym motocyklu zwiększa bezpieczeństwo, ponieważ widoczność jest wtedy o wiele większa.

Również wypierając się w daleką podróż warto pomyśleć o latarce czołowej LED. Zawsze się nam przyda jako dodatkowy element osiedlenia.

Uniwersalne halogeny są najczęściej wybierane jako dodatkowy element świateł motocykla. Jednak lampy LED są coraz to popularniejsze.