Sakwy motocyklowe – czym się kierować przy ich wyborze?

sakwy motocyklowe

Sakwy motocyklowe, systemy bagażowe, zdejmowane kufry boczne i środkowe oraz torby na motocykl, bagażniki są niezbędnym elementem wyposażenia pojazdów mechanicznych zarówno podczas podróży po mieście, jak i na długich dystansach.

Torby dobierane są indywidualnie do motocykla. To prawda, że nie wszystkie motocykle mogą być wyposażone w sakwy lub boczne torby, ponieważ nie są do tego przeznaczone ze swoim wyposażeniem. Wszystkie torby są odporne na ciepło i mogą wytrzymać zimno i ciepło.

Zalety i wady sakiew motocyklowych

Torby i sakwy motocyklowe wykonane są z miękkich materiałów są zwykle tańsze niż ich twarde odpowiedniki i można je stosunkowo łatwo naprawić. Oba są kompaktowych rozmiarów (składane) i mogą pomieścić wiele różnych przedmiotów w tym samym czasie. Ponadto, te buty są łatwo przymocowane do pojazdu silnikowego, a w niektórych sytuacjach może odgrywać rolę amortyzatora, chroniąc motocyklistę przed obrażeniami, jeśli spadł lub uderzył z tyłu.

Do czego może posłużyć sakiew?

Twardy futerał niewątpliwie wygląda bardziej szacownie i solidnie niż ten wykonany z miękkiego materiału. Przestrzeń bagażowa nadaje się nie tylko do przenoszenia, ale także do przechowywania wszelkiego rodzaju sprzętu kempingowego. Aluminiowe sakwy twarde nadają się do ekstremalnych podróży. Jeśli więc musisz transportować różne elektroniczne gadżety, najlepszym wyborem będzie but z twardego materiału. Mogą być trochę nieporęczne i niepożądane, aby pozostawić bez nadzoru, ale są one łatwe w utrzymaniu. Możesz przywrócić im pierwotny wygląd po prostu przecierając je wilgotną gąbką lub ściereczką.